Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zapovězený les

26. 10. 2007

tejte v Zapozem lese

Stvoření, která tento les obývají:

Obrazek

Vlkodlak - je bájná bytost, jedná se o člověka který má možnost proměnit se ve vlka.

Obrazek

Jednorožec - nádherné bájné zvíře je nejčastěji zobrazováno jako zářivě bílý kůň, se spirálovitým rohem na čele. Často jsou plaší, skrývají se hluboko v lesích. Spousta lidí v minulosti tyhle tvory hledala, říkalo se, že jejich roh je lék na mnoho nemocí a zranění.

Obrazek

Kentaur - je úzce spjat se znamením zvěrokruhu – střelcem (dalo by se říct, že totožný). Zde je střelec vyobrazován jako muž, který má celou dolní polovinu těla koňskou. Jsou nezkrotní, spoutáni pouze láskou ke světu ve kterém žijí. Žijí v hlubokých lesích, bez válek, rozporů, rozvíjejí svou moudrost a válečnické umění. Proto byli často považováni za „lesní démony“, kteří svou nezměrnou silou ničí lidská obydlí. To ovšem není pravda.

Obrazek

Gryf -je bájné zvíře, jež má horní polovinu těla (hlavu, trup, pařáty a přední nohy) orlí, a druhou lví. Jsou to nádherná, obrovská a vznešená zvířata, nedaly by se zkrotit člověkem. Žijí v horách, kde mají dostatek potravy a prostoru pro létání.

Obrazek

Akromantule - je nestvůrný osmioký pavouk, který je schopen lidské řeči. Pochází z Bornea, kde obývá oblasti neprostupně džungle. K jeho charakteristickým znakům patří husté černé chlupy, jež pokrývají celé jeho tělo, velké rozpětí nohou, které v některých případech dosahuje až patnácti stop, klepeta, která zřetelně a hlasitě cvakají, je-li akromantule vzrušená nebo rozzuřená,a jedovatý sekret. Akromantule je masožravá a dává přednost větší kořisti. Na zemi splétá pavučiny kopulovitého tvaru. Samičky jsou větší než samečci a jsou schopny naklást najednou až sto vajec; ta jsou měkká a bílá a dosahují velikosti plážových nafukovacích míčů. Mláďata se z vajec vyklubou po šesti až osmi týdnech. Vejce akromantule jsou odborem pro dohled nad kouzelnými tvory zařazena do kategorie A neobchodovatelného zboží, což znamená, že jejich dovoz či prodej se trestá přísnými pokutami.

Podle oficiálního názoru vyšlechtili tohoto tvora kouzelníci, pravděpodobně za účelem ochrany svých obydlí či skrytých pokladů, jak tomu s kouzelně vytvořenými obludami často bývá. Navzdory své téměř lidské inteligenci je akromantule nevycvičitelná a pro kouzelníky i mudly představuje velké nebezpečí.

Pověsti o tom, že byla založena kolonie akromantulí ve Skotsku zůstávají neověřené.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prej z lesa

(snegja, 19. 3. 2008 21:01)

ten vlkodlak je z filmu Ginger snaps :-D